Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, 2023-2024 eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla yayımladığı mesajında, öğrenci, öğretmen, idareciler ve velilerle birlikte yeni bir eğitim öğretim yılına erişmenin heyecanını ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

“DÜŞÜNEN, ARAŞTIRAN İNSAN YETİŞTİRMELİYİZ”

Kalkınmanın, ekonomik ve sosyal refahın, iyi yaşam şartlarının en önemli sağlayıcılarından birinin eğitim olduğunun yapılan bilimsel araştırmalarla ortaya konulduğunu aktaran Soytürk, “Eğitim yoluyla gerekli bilgi ve beceriyi edinen insan kaynağı, bilimsel ve teknolojik anlamda üstünlüğün, ulusal ve uluslararası başarıların en önemli sebebidir. Bu gerçeklerden yola çıkarak devlet olarak düşünen, araştıran, yeni fikirlere açık, sorumluluk duygusuna sahip, milli ve manevi değerlerimizi benimsemiş, çağın gerektirdiği özelliklere sahip, üretken ve yaratıcı bilgi ve iletişim çağı insanı yetiştirme gayreti içerisindeyiz” ifadelerini kullandı.

GÜVENLİK TEDBİRLERİ ALINDI

Soytürk, mesajında şunları kaydetti:

“Hedeflerimize ulaşabilmek, eğitim hizmetlerinin kalitesini yükseltmek ve eğitimde daha ileri noktalara gelebilmek için idareci, öğretmen, öğrenci ve veli işbirliğinin gerekli olduğuna inanıyorum. Yarının Türkiye’sini yönetecek, şekillendirecek, daha iyi noktaya taşıyacak gençlerimizi yarınlara hep birlikte
hazırlayacağız. Okullarımızda eğitim gören çocuklarımızın ruh ve bedensel gelişimini olumsuz etkileyebilecek zararlı maddeler ile mücadele edilmesi, okulların ve çevrelerinin güvenliği ve öğrenci taşıma servislerinin daha güvenli olması konularında gerekli tüm tedbirler Milli Eğitim Müdürlüğümüz, İl Emniyet Müdürlüğümüz ve İl Jandarma Komutanlığımız tarafından alınmıştır. Bu vesileyle, 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı’nın hayırlara vesile olmasını diliyor, tüm idareci, öğretmen ve öğrencilerimize başarılar diliyorum”

Muhabir: İlkay Danacılar