Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, göreve başlamasıyla dolayısıyla mesaj yayımladı.

Soytürk mesajında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle yayımlanan Valiler Kararnamesi ile atandığı Tekirdağ Valiliği görevine başladığını belirtti.

Bu vesileyle kendisine bu görevi layık gören Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’ya şükranlarını arz eden Soytürk, şöyle devam etti:

“1357 yılında Osmanlı Devleti’nin 2. padişahı Orhan Bey’in oğlu Süleyman Paşa tarafından fethedilen, Çanakkale Savaşı’nda büyük mücadeleler veren 57. Alayı’n da içinde bulunduğu 19. Fırka’nın kurulduğu, Namık Kemal’in doğduğu, Yahya Kemal Beyatlı’nın milletvekilliği yaptığı, Mustafa Kemal Atatürk’ün ziyaret ederek yeni Türk harflerini tanıttığı, 15 Ekim 1923 tarihinde il, 2012 yılında çıkarılan kanunla büyükşehir statüsü kazanan ‘Trakya’nın mavi gözlü şehri’ Tekirdağ’da görev yapacak olmak benim için büyük bir gurur vesilesidir.”

Vali Soytürk, tarımı, sanayisi, turizmi, jeopolitik konumu, eşsiz doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel mirası ile medeniyetin önemli merkezlerinden birisi “Üç Kemaller Diyarı” Tekirdağ’a (Mustafa Kemal Atatürk, Namık Kemal, Yahya Kemal) ve Tekirdağ halkına hizmet etmekten büyük mutluluk duyacağını dile getirdi.

“TEKİRDAĞ’IN MARKA DEĞERİNİ ARTIRACAĞIZ”

Böylesine önemli bir kentte görev yaparken, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” ilkesiyle üzerindeki sorumluluğun farkında olarak; bütün mesai arkadaşlarıyla birlikte insan merkezli, hukuka bağlı, şeffaf ve hesap verebilen, toplumun bütün kesimlerini kucaklayan, güler yüzlü ve şefkatli bir yönetim anlayışı içinde olacağını aktaran Soytürk, şu ifadeleri kullandı:

“Her alanda gelişme gösteren Tekirdağ’ımızın marka değerini daha da ileriye taşımak adına, sayın milletvekillerimiz, kurum müdürlerimiz, yerel yönetimlerimiz, adli ve askeri kuruluşlarımız, üniversitemiz, siyasi parti temsilcilerimiz, organize sanayi bölgelerimiz, oda ve meslek kuruluşlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız ve basın mensuplarımız ile yakın bir iletişim ve işbirliği içinde, azim ve gayretle çalışacağımızı özellikle vurgulamak isterim. Tekirdağ’ımızın daha fazla büyümesi, daha fazla gelişmesi ve daha fazla kalkınması için mesai arkadaşlarımızla birlikte bütün gücümüzle çalışacağız. Tarım, sanayi, ticaret vs. her alanda daha iyi yerlere gelmesi, daha başarılı işlere imza atılması ve vatandaşlarımızın mutluluk ve refahının artması için proje ve çalışmalar yürüteceğiz. Bu vesileyle, görevi devraldığım Vali Aziz Yıldırım başta olmak üzere, ilimize hizmet etmiş bütün valilerimize teşekkür ediyor; sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum.”

Vali Soytürk, Tekirdağlı vatandaşları sevgi ve saygıyla selamladı.

Muhabir: İlkay Danacılar