Son 2 sezon Süper Amatör Küme’de Sarayspor 1953 ve Çorluspor 1947’yi şampiyon yaparak BAL Ligi’ne çıkaran Mustafa Ülkü, artık Tekirdağspor için ter dökecek.
Tekirdağspor, tecrübeli teknik adamla sözleşme imzaladı.

Kulübün tesislerinde düzenlenen imza töreninde konuşan Ülkü, Tekirdağspor’da daha önce futbol oynadığını ve camiayı yakından tanıdığını söyledi.

Takımı yönetim, teknik heyet, futbolcu ve taraftarla hak ettiği yere getirmek istediklerini vurgulayan Ülkü, “Tekirdağspor Bölgesel Lig’i hak etmiyor. İnşallah daha iyi yerlerde göreceğiz. Çorlu ve Saray ilçesinde çalıştırdığım takımlarda şampiyon olduk. Burada bunu daha iyi bir şekilde yapmak istiyorum.  Tekirdağ il takımdır. Bir an önce şampiyon olup üst liglere tırmanmak istiyoruz.  Ben, sen, o yok. Tekirdağspor var. Hep birlikte takım için çalışacağız” diye konuştu.

ALT YAPIDAN 5-6 OYUNCUMUZ VAR

Kulüp Başkanı Ekrem Daşdan da  Tekirdağspor’u 1. Lig’de görmek istediklerini vurguladı. Yönetim olarak geçen seneden taşın altına ellerini koyduklarını aktaran Daşdan, “Maalesef geçen sezon Tekirdağspor’u BAL Ligi’nden Süper Amatör’e düşürdük. Bu sezon güzel bir oluşumla, hocamızla beraber Tekirdağspor’u BAL Ligi’ne çıkarıp bu seriye devam edip hedefimize ulaşmak istiyoruz. Bugünden itibaren transferlere de başlanacak. Alt yapımızdaki gençlerimize de şans vereceğiz. Şu anda alt yapıda A takımımızda oynayacak 5-6 oyuncumuz var. Transferlerimizi en yakın zamanda tanıtacağız” dedi.

Muhabir: Murat Yasin Kıyıcı