TREDAŞ’tan yapılan açıklamaya göre, Trakya’da elektriği kaliteli, sürekli ve yeterli verme sorumluluğunun yanında, sosyal sorumluluk alanında da çalışmalarını aralıksız sürdüren TREDAŞ, basketbolda spora ve sporcuya desteğini sürdürüyor.

1988 yılında çocukları ruhen, bedenen ve ahlaken en iyi şekilde yetiştirmek için kurulan IC Vakfı TREDAŞ Spor Basketbol Kulübü, 100’ü aşkın lisanslı sporcusuyla 35 yıldır Trakya’yı en iyi şekilde temsil ediyor.

IC Vakfı TREDAŞ Spor U10 Kız Takımı, 6 takımın katıldığı ligde tüm rakiplerini mağlup ederek Türkiye Basketbol Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan U10 Kızlar Ligi’nde şampiyonluğa ulaştı.

Ödül töreninde IC Vakfı TREDAŞ Spor’a şampiyonluk kupası ve madalyalarını, Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Burak Şevket Taş verdi.
Antrenörü Çiğdem Göroğlu, yaptığı açıklamada, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve IC Vakfı TREDAŞ Spor Kulübü iş birliği ile kız çocuklarının spora yönlendirilmesi ve geleceğin yıldız sporcularını yetiştirip sosyal sorumluluk projesini devam ettirme amacında olduklarını söyledi.

Kendilerine destek olan kulüp yönetimine teşekkür eden Göroğlu, “Ayrıca, kulübümüze antrenör ve kız sporcu desteğinde bulunan Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet Üzgün’e, İlçe Müdürü Hüseyin Mutlu’ya, Spor Şube Müdürü Burak Şevket Taş’a ve Okul Sporları Şube Müdürü Arzu Yiğit’e teşekkürler” diye konuştu.

Muhabir: Gülçin Kıyıcı