Trakya Üniversitesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı tarafından teorik ve pratik uygulamaların yer aldığı eğitim programı düzenlendi.

Hastanenin Kardiyoloji Kliniği’nde düzenlenen eğitim, Global Society of Cardiology Başkanı Doç. Dr. Tuğba Kemaloğlu Öz ve Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Halil Aktaş’ın katılımıyla yapıldı.

Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Servet Altay’ın yanı sıra öğretim üyeleri ve araştırma görevlilerinin yer aldığı eğitimlerde pulmoner hipertansiyon, ileri düzey ekokardiyografi, Simülasyon Case ve Atrial fibrilasyon konusunda bilgiler verilerek pratik uygulamalar gerçekleştirildi.

ÖNCÜ BİR MİSYON ÜSTLENDİK

Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Servet Altay, kardiyoloji alanında eğitim, araştırma ve sağlık hizmeti sunumu açısından öncü bir misyon üstlendiklerini ve sürekli gelişimi hedeflediklerini belirterek, eğitim programlarına katkı sunan Doç. Dr. Tuğba Kemaloğlu Öz ve Doç. Dr. Halil Aktaş’a teşekkür etti.

Global Society of Cardiology Başkanı Doç. Dr. Tuğba Kemaloğlu Öz ise Trakya Üniversitesine konuk olmaktan ve böylesi önemli bir eğitimin parçası olmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek “Gerek harika ev sahipliği ve üniversiteyi taşıdıkları dünya standartlarındaki bilimsel düzey gerekse Balkan Medical Journal’a yaptıkları önemli katkıları için başta Prof. Dr. Servet Altay olmak üzere tüm kardiyoloji ekibini yürekten tebrik ediyor, teşekkür ediyorum. Böyle her anlamda donanımlı üniversiteler görmek beni çok mutlu ediyor. Hep birlikte daha çok güzel işler yapacağımıza inanıyorum” dedi.

Gazete Bakış Haber Merkezi