Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Soytürk, mesajında, üzerinde yaşadığımız coğrafyanın Türk milleti için bir vatan haline dönüşmesinin, şehit ve gazilerin canları pahasına verdikleri ulvi mücadele sayesinde olduğunu ifade etti.

Ülkenin her karış toprağında vatanını, bayrağını ve kutsal değerlerini korumak ve savunmak için en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen, bu uğurda vücut bütünlüğünü ve sağlığını kaybeden gazilerin, milletin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleri olduğunu aktaran Vali Soytürk, şunları kaydetti:

“Milletimiz; şehitlerimizi ve gazilerimizi her zaman hayırla yad etmektedir. Vatanseverlikleriyle övündüğümüz, unutulmaz fedakarlıklarıyla örnek aldığımız gazilerimize, saygın kişiliklerine yaraşır hayat şartları sunmak görevimizdir. Devletimizin tüm kurum- kuruluşları ve imkanları ile şehit ailelerimizin ve gazilerimizin yanlarında olduğunu bir kez daha ifade ediyorum. Şehitlik mertebesine ve gazilik unvanına ulaşmış olan tüm vatan evlatlarına karşı yapılacak en anlamlı teşekkür, onların bizlere emanet ettiği ülkemize, milletimize, bayrağımıza, demokrasimize sahip çıkmak ve ülkemizi her anlamda daha iyi seviyelere taşımaktır. Bu vesileyle, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ‘mareşal rütbesi” ile ‘gazilik’ unvanının verilişinin 102. yıldönümünde tüm gazilerimizin Gaziler Günü’nü kutluyorum.”

Vali Soytürk, “Şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle anarken, hayatta olan gazilerimize minnet duygularımı ifade ediyor, değerli aileleri ile sağlıklı ve huzur dolu bir ömür temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.