Çorlu Belediyesi bu yıl hayata geçirdiği proje ile haziran ayında gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversiteye yerleşmek isteyen öğrencilere tercih desteği sağladı.

Gençlerin kariyer ve gelecekleri için oldukça önemli olan ve eğitim hayatlarını doğru tercihlerle sürdürebilmelerine olanak sağlayan Çorlu Belediyesi, öğrenci dostu projesiyle gençlere destek oldu.

14 üniversite, özel okul ve kurs merkezlerinin katılımıyla düzenlenen Çorlu Tercih ve Tanıtım Günleri’nden 1150 öğrenci faydalanırken  proje kapsamında Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi, İstanbul Arel Üniversitesi, İstanbul Esenyurt Üniversitesi, İstanbul Gedik Üniversitesi, İstanbul Rumeli Üniversitesi, Lefke Avrupa Üniversitesi, Yakın Doğu Üniversitesi, Özel Trakya Koleji, Çorlu Denklem Kurs, Çorlu Birey Özel Öğretim Kursu, Çorlu Çözüm Kurs Merkezi, Çorlu Fen Bilimleri Gold ve Doğru Cevap Kurs Kişisel Gelişim Kursu, Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan stantlarda gençlerin geleceklerini şekillendirecekleri eğitim hayatları konusunda doğru tercih yapabilmeleri ve üniversiteleri yakından tanıyabilmeleri için bilgilendirmelerde bulundular.  Ayrıca öğrencilerin merak ettikleri sorular yanıtlanarak danışmanlık hizmeti verildi.

Çorlu Tercih ve Tanıtım Günleri’ne katılan gençler ve aileleri, Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ve katkı sunanlara teşekkür etti.

Muhabir: Gülçin Kıyıcı