Tekirdağ’da bu yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonu Atatürk Kent Ormanı’nda bulunan tesislerde yapılacak.

Vali Soytürk, Valilik tarafından düzenlenecek 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonunun gerçekleştirileceği, Atatürk Kent Ormanı içerisinde yer alan ve işletmesi Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi tarafından yapılan Kır Düğün ve Toplantı Salonu’nu inceledi.

Vali Soytürk’e incelemelerinde Rektör Prof. Dr. Mümin Şahin, Genel Sekreter V. Fatih Tuna ve Genel Sekreter Yardımcısı Adnan Arabul bilgilendirmede bulundu.

600 KİŞİYE YEMEK VERİLEBİLİYOR

280 dönüm alan üzerinde yer alan Atatürk Kent Ormanı, atıl durumdayken Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi tarafından işletmesi devralındıktan sonra altyapı düzenlemesi ve tefrişatı yapılarak şehre mesire ve piknik alanı olarak kazandırılarak içerisinde bir de Kır Düğün ve Toplantı Salonu tesis edildi. Tesis, 2000 metrekare açık ve 250 metrekare kapalı alana sahip. Tam kapasiteli bir mutfak ile gelin - damat odasının yer aldığı tesiste 135 araçlık otopark ve kadın-erkek mescitleri ile kadın, erkek ve engelli tuvaletleri de mevcut. Kır Düğün ve Toplantı Salonu konseptli tesiste düğün, sünnet, kına, nişan, doğum günü, Sivil Toplum Kuruluşları (STK) toplantıları, mezuniyetler ile yemekli ve yemeksiz tüm organizasyonlar yapılabiliyor. 600 kişilik yemekli, 750 kişilik yemeksiz organizasyonlar gerçekleştirebiliyor. Zengin yemek menüsü seçeneği sunulan tesiste istenildiği takdirde organizasyonlarda müzik, DJ ve orkestra yer alabilmekte, fotoğraf, video ve dron çekimi de gerçekleştirilebilmektedir.

Muhabir: Gülçin Kıyıcı