Tekirdağ Valiliği Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıda Çorlu, Çerkezköy, Kapaklı ve Ergene ilçelerindeki eğitim yatırımları, okulların genel durumları ve ikili eğitim hakkında görüşüldü.

Öğrencilerin daha iyi şartlarda eğitim alması için değerlendirmelerde bulunuldu.

Toplantıda konuşma yapan Vali Soytürk, “Nüfus artışından kaynaklı olarak eğitim konusunda sıkıntıları artan 4 ilçemiz var. Son 5-10 yıl içerisinde zaten ciddi okullar yapılmış ama nüfus çok hızlı artıyor. Nüfusun artmasından kaynaklı olarak yine okul ihtiyacı var. Bugün konularımızdan biri ikili eğitim. Bunu çözmek için ne yapmamız gerektiği konusunda istişarelerde bulunacağız" dedi.

Toplantıya Vali Soytürk’ün yanı sıra Çorlu Kaymakamı Murat Eren, Çerkezköy Kaymakamı Nazmi Günlü, Ergene Kaymakam Vekili Bülent Uygur, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Kaan Sinan Tohumcu, Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz, Ergene İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Parıltı, Yatırım İzleme Şube Müdür Vekili Ramazan Gün ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü şube müdürleri katıldı.

Muhabir: İlkay Danacılar