Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından iki dönem halinde düzenlenen Yaz Spor Okulu’nun kapanışı dolayısıyla 29 Ekim Spor Kompleksi’nde öğrencilerle bir araya geldi.

Akay, burada yaptığı konuşmada, toplam 20 branşta düzenlenen Yaz Spor Okulu’nda bu yıl öğrencilere futbol, kız futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, badminton, kort tenis, okçuluk, halk dansları, kung fu, güreş, işaret dili, judo, karate, satranç, muay thai, atletizm, bale, temel hareket eğitimi ile özel çocuklar için fiziksel eğitim ve spor branşlarında kurslar verildiğini kaydetti.

2 dönem halinde düzenlenen kurslara 3 bin 200 civarında öğrencinin katıldığını, kursların alanında uzman eğitmenler tarafından verildiğini aktaran Akay, “İlk dönemi 10 Temmuz Pazartesi günü başlayan ve 28 Temmuz Cuma günü sona eren kurslarımızın ikinci dönemi ise 31 Temmuz günü başladı ve bugün sona erdi. Yaz Spor Okulu’muza bu yıl 3 bin 200’den fazla öğrencimiz katılarak yaz tatillerini Yaz Spor Okullarımızda değerlendirdiler. Hem tatillerini güzel keyifli bir şekilde geçirdiler, hem de yeteneklerini geliştirdiler” diye konuştu.

Akay, Çerkezköy Belediyesi 9. Yaz Spor Okulu’nda halk dansları, işaret dili ve bale kurslarının belediye hizmet binasında bulunan çok amaçlı salonda verildiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

“Satranç kursumuz Atatürk Kültür Merkezi’nde, kort tenis kursumuz Tepe Piknik Alanı’nda, diğer bütün kurslarımız ise 29 Ekim Spor Kompleksi’nde verildi. Bu vesile ile bir kez daha 9. Yaz Spor Okulumuza katılan öğrencilerimize ve eğitimlerini üstlenen eğitmenlerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca bizlere güvenerek çocuklarını Yaz Spor Okulu kurslarımıza gönderen tüm velilerimize de şükranlarımı sunuyorum.”

Yaz Spor Okulları’nın kapanışı dolayısıyla 29 Ekim Spor Kompleksi’nde düzenlenen kapanış töreninde Bale ve Halk Dansları kurslarına katılan kursiyerler tarafından gösteriler sunuldu.

Muhabir: Gülçin Kıyıcı