Çerkezköylü iki kardeş masa tenisi branşında önemli bir başarı kazandı.

Çerkezköy Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Masa Tenisi Takımı sporcularından Umut ve Enver Ayhan kardeşler, İstanbul’da düzenlenen Ferdi Masa Tenisi Turnuvası’na katıldı.

Yaklaşık 130 sporcunun katılımıyla Tozkoparan Spor Salonu’nda düzenlenen turnuvada ilçeyi temsil eden  Çerkezköy Belediye Gençlik Spor Kulübü Masa Tenisi Takımı sporcularından Umut Ayhan “Yıldızlar Erkekler” kategorisinde, Enver Ayhan ise “Minik Erkekler” Kategorisinde şampiyonluğu elde etti.

Masa Tenisi Takımı antrenörü İbrahim Sevinç, yaptığı açıklamada, Umut Ayhan ve Enver Ayhan kardeşlerin, Çerkezköy Belediyesi tarafından düzenlenen Yaz Spor Okulu’nda yetiştiklerini söyledi.

Yaz Spor Okulu kurslarında hem öğrencilere masa tenisi sporunu öğrettiklerini hem de kulüp bünyesindeki Masa Tenisi Takımı için sporcu gözlemlediklerini aktaran Sevinç, “Ayhan kardeşler de bu şekilde takımımıza dahil oldular ve katıldıkları bu turnuvada kategorilerinde şampiyon oldular. Bu vesile ile bizlere her zaman destek veren Belediye Başkanımız Vahap Akay’a teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Muhabir: Murat Yasin Kıyıcı