Şarköy Belediyesince açılan  Yaz Spor Okulu kursları, yenilenen Ertuğrul Yanık Spor Tesisleri’nde futbol ve tenis branşlarında devam ediyor.

Deneyimli eğitmenler eşliğinde gerçekleştirilen kurslarda çocukların sporla iç içe bir yaz dönemini geçirmeleri amaçlanıyor.

Şarköy’de 8-14 yaş aralığındaki çocuklara yönelik düzenlenen kurslar vatandaşlar tarafından takdirle karşılanıyor.

Belediye Başkanı Alpay Var, velilerin güvenle evlatlarını emanet edebileceği Yaz Spor Okulu kurslarını ücretsiz bir şekilde gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Bundan büyük mutluluk duyduklarını belirten Var, “Sosyal belediyecilik anlayışıyla sürdürdüğümüz yaz okulu kurslarında tüm minikler hem gönüllerince vakit geçirebilecekler hem de yeteneklerini geliştirebilecekler. Sporun çocuklarımızın gelişiminde büyük fayda sağladığının farkındayız. Çocuklarımızın kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak kurslarımızı çeşitlendirerek, sürekli hale getirmek için çalışıyoruz. İlerleyen süreçte de faaliyetlerimiz artarak devam edecek. Şarköy’de yaşayan çocuklarımız her şeyin en iyisini hak ediyor. Bizler de bu bilinçle çalışmalarımızı sürdürerek miniklerimize en iyisini sunmak adına çaba sarf ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Muhabir: Murat Yasin Kıyıcı