Çerkezköy’deki 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları sabah 09.30’da Çerkezköy Kaymakamı Nazmi Günlü, 3. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Erdin Kaya, Belediye Başkanı Vahap Akay’ın Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunmaları, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Daha sonra Çerkezköy Kaymakamı Günlü tarafından Çerkezköy Kaymakamlığı önünde tebrikler kabul edildi ve ardından Kaymakam Günlü, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Erdin Kaya, Belediye Başkanı Vahap Akay, Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan vatandaşlar ile askeri birliklerin Zafer Bayramlarını kutladı.

TÖREN GEÇİDİ YAPILDI

Kaymakamı Günlü, Garnizon Komutanı Kaya, Belediye Başkanı Akay’ın Cumhuriyet Meydanı’nda yerini almasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve
İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmanın yapılmasının ardından Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi Halk Oyunları Topluluğu’nun gösterileri ile program devam etti.

Büyük Zafer’in 101. yılı kutlamaları Çerkezköy 3’üncü Zırhlı Tugay Komutanlığı askeri birliklerinin tören geçidi ile sona erdi. Kutlama programında Çerkezköy Kaymakamı Nazmi Günlü, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Erdin Kaya ve Belediye Başkanı Vahap Akay’ın yanı sıra Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı Burak Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcıları Nedim Yılancı ve Levent Yıldırım, Belediye Meclis üyeleri, siyasi partilerin ilçe başkanları, resmi kurum ve kuruluş temsilcileri, askeri erkan, gazilerimiz, vatandaşlar ile şehit yakınları yer aldı.

gazetebakış-Zafer Bayramı Çerkezköy’de törenle kutlandı2

Muhabir: Murat Yasin Kıyıcı