Muratlı Caddesi’nde atıl durumda bulunan alanda inşa edilen Zafer Park’ı hizmete girdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, protokol konuşmaları ile devam etti.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, yaptığı konuşmada, 70’ten fazla yeni park ve spor tesisini 4 buçuk yıllık sürede hayata geçirdiklerini ifade etti.

70’in üzerinde çocuk parkını da baştan aşağı yenileyerek tekrar hizmete kazandırdıklarını anlatan Uzunlar, mahalle sakinlerinden yapılan yatırımlara sahip çıkmalarını, zarar vermek isteyenlere fırsat vermemelerini rica etti.

Süleymanpaşa’ya kazandırdıkları Zafer Parkı halkın hizmetine açtıklarını belirten Uzunlar, şöyle konuştu:

“Ortacami Mahallesi, Muratlı Caddesi'nde hayata geçirdiğimiz bu değerli projemizin her bir detayını titizlikle düşünerek, hemşehrilerimizin ihtiyaçlarına göre tasarladık. Mahalle sakinlerimizin keyifli anılarına ev sahipliği yapacak Zafer Parkımız, içerisinde çay bahçesi, dinlenme alanı, çocuk oyun parkı, arıtılmış içme suyu istasyonu ve taksi durağı kabinini barındırıyor. Göz nuru, emek dolu bu parkımız, her yaştan Süleymanpaşalının keyifli vakit geçirebileceği, sosyal hayatın renkli ve huzurlu bir yansıması olacak.”

Kaymakam Mustafa Güler ise Süleymanpaşa Belediyesine yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

AK PartiTekirdağ Milletvekili Mestan Özcan da Altınova Mahallesi Spor Tesisi ile başlayan ve art arda süren açılışların devam edeceğini dile getirdi. 

Özcan, il genelinde millet bahçeleri gibi yatırımların son aşamaya geldiğini söyledi.

Parkın açılış törenine Süleymanpaşa Belediye Başkan yardımcıları Şenol Karaküçük, Gökhan Saygı ve Sabri Çınar, Belediye Meclis üyeleri de katıldı.

Zafer Park bünyesinde çocuk oyun grupları, çay bahçesi, dinlenme alanı, arıtılmış içme suyu istasyonu ve taksi durağı bulunuyor.

Muhabir: Gülçin Kıyıcı